| alleghe a întrebat:

Sunt la liceu, la filologie si ma gandesc sa plec la facultate in strainatate. As dori sa plec sa studiez la Paris, unde sa fac dreptul. Nu stiu insa daca voi vrea sa ma stabilesc definitiv acolo. Intrebarea mea e : daca termin facultatea de drept in Franta, pot profesa ulterior in Romania?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poti profesa si in Franta, si in Romania. Oriunde faci facultatea poti sa profesezi. Ba chiar, aici cred ca vei avea optiunea sa poti profesa chiar in franceza.

O zi buna!

2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Bineinteles ca poti, dar crede-ma ca daca termini acolo si iti gasesti un loc de munca, nu vei mai dori sa te intorci. laughing

| alexa3000 a răspuns:

Sigur ca poti face astawinking poti profesa oriunde dar de ce te mai gandesti sa te intorci? ramai acolo, se plateste mai bine si e tara frumoasawinking