| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Dupa finalizarea Facultatii de Asistenta medicala te poti angaja pe orice specializare?(inclusiv farmacie) Mersi.

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Pe orice specializare de medicina da, pe farmacie nu, exista scoala separata pentru asistenti farmacie.

| angel69lover a răspuns:

Da draguto, potiwinking

| TheBlisterExists a răspuns:

In general nu.
Asistenta medicala e o specializare diferita fata de cea de farmacist/a unde se face chimie mai multa.
Asistenta medicala merge la cabinetele medicale de orice fel in general dar nu si la farmacie.