| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca la politie (Bucuresti) si la Academia Militara se intra cu pile?

Răspuns Câştigător
| justadream94 a răspuns:

Prietene,lasa lumea sa vorbeasca. Experienta cui? garantez eu ca daca tu esti pregatit si meriti, intrii!

iti spun din cunostinte sigure!

nu neg ca e posibil sa intre anumite persoane pe pile, cum poate intr-o oarecare masura e de asteptat!

restul intra pe admitere normala, fiind majoritatea candidatilor.Lasati SF urile si prostiile, daca nu stiti nu vorbiti, nu cred ca va dati seama dar anumite chestii si cuvinte influenteaza intr-un fel viitorul unei persoane

mie mi-au spus toti ca la arhitectura nu intrii daca nu ai un talent nebun si minim 2 ani de pregatire..si asa sansele nu-s foarte mari

SI STII CE? UITE-MA LA ARHITECTURA, STUDENT FARA RESTANTE LA BUGET, DUPA 4 LUNI DE PREGATIRE (AM PREGATIT SI BACUL DEODATA, SI LE-AM LUAT FOARTE BINE) SI FARA TALENT LA DESEN

TU DACA VREI CEVA DOAR FA! TINE-TE DE TREABA SI VEI REUSI!

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Acestea sunt povesti spuse de cei ce nu reusesc sa ajunga aici. Este si putin adevar, dar cei ce intra cu pile sunt putini fata de cei ce reusesc pe merit.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

La orice academie de politie se intra pe pile...Pana si la Academia Militara.Iti spun din experienta...

| gaby5995 a răspuns (pentru AlecsRvaSpunePa):

Of... Si daca incerc n-o sa reusesc?sad

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru gaby5995):

Nu zice nimeni sa nu incerci.Nu toti intra pe pile.Doar majoritatea. Daca ai o medie excelenta si treci probele cu brio nu au cum sa te refuze!

| gaby5995 a răspuns (pentru AlecsRvaSpunePa):

Ok. Ms:*

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru gaby5995):

Sa-ti fie de folos!

| justadream94 a răspuns:

Vezi ca trebuie sa te pregatesti pentru admitere..pentru toate probele..si la cea psihologica intereseaza-te pe net pe la unu' altu' cum o treci. pica destui proba psihologica destul de usor!

la sport la rezistent trebuie sa alergi constant fara pauze sau sa micsorezi ritmul!

sunt multe chestii care trebuie sa le faci, de asta sunt multi care nu intra si datorita frustrarii si prostiei dau vina pe ''pile''

sa fim seriosi, esti bun intrii indiferent de ce si cum.