| GabriEla8895 a întrebat:

E destul de greu sa te hotarasti in legatura cu urmarea unei facultati, de aceea vreau sa primesc mai multe opinii si puncte de vedere.
La liceu sunt la profil stiinte sociale si cred ca ar fi potrivita o facultate de drept. As vrea sa stiu ce presupune aceasta facultate si in ce consta admiterea. Sunt din Galati si as vrea sa stiu, daca poate sa-mi spuna cineva tot din Galati, daca sunt mai multe avantaje la universitatea Danubius decat la universitatea Dunarea de jos.

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Dar sufletelul tau ce crede, ce ar vrea sa faca? mergi la drept doar ca sa mergi undeva? e o facultate grea, indiferent la ce universitate o faci, si dupa facultate iar e greu sa-ti gasesti un job, daca nici nu esti pasionat cu adevarat o sa-ti fie si mai greu. tie ce ti-ar placea sa faci? oricum, sper sa-ti fie de ajutor sa te horasti astea: aici ai materiile care se fac la drept http://www.drept.ugal.ro/fisele_disciplinelor.php

aici ai materiile la care se da examen si procedura de admitere http://www.drept.ugal.ro/......mitere.PDF

nu stiu de partea cu avantajele ca nu-s din Galati, nu stiu ce intelegi prin avantaje, dar una peste alta sa stii ca-i cam tot aia peste tot. succes!

| GabriEla8895 explică (pentru mixxjim):

Ce vreau eu sa fac si ceea ce chiar mi-ai placea sa fac, adica o facultate de psihologie, nu este in Galati si din pacate nu sunt nici posibilitati pentru alte orase.
Merci pentru raspuns si pentru ajutor!

1 răspuns: