| InfinityIsTheLimit a întrebat:

este cineva care a terminat liceul in Italia iar facultatea a facut-o in Romania? As vrea sa stiu ce acte imi trebuiesc..in Romania se cere diploma originala dar aici diploma se da abia dupa circa un an de la examen..Ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Acum mai nou canditatii sunt primiti si fara examenul de BAC, la unele facultati, doar pentru primul an.
Nu stiu care este legea actuala in vigoare, dar anul trecut asa era.
In acest caz, poti sa pui la dosar doar o adeverinta de absolvire si o declaratie pe propria raspundere, ulterior avand posibilitatea sa depui si diploma, atunci cand o obtii de la liceul din Italia.

Cu stima,
Neo

| InfinityIsTheLimit explică (pentru MrAnderson):

Multumesc frumos