| AlecSa_5470 a întrebat:

Imi place enorm sa desenez si am o imaginatie destul de bogata... As vrea sa devin designer vestimentar sau de ce nu, de interior, si as vrea sa stiu cum incep de la 0! La ce scoala as putea sa ma duc si altele... Astept raspunsuri! Paaa!

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Ideal ar fi sa termini un liceu de arte (nu e obligatoriu), iar apoi sa urmezi facultatea de Design (sunt mai multe in tara). Este o meserie foarte frumoasa si placuta. Ai facut o alegere buna. Succes si numai bine!

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@lollipop1312, ma bucur, ca ti-am fost de folos. Mersi pentru apreciere! Succes si numai bine!

| Afdsa a răspuns:

Buna. Din ce oras esti?
Daca esti din Iasi te poti duce la Liceul Octav Bancila.
Dai examen doar la specialitate, in cazul tau, la desen.
Funda?batting eyelashes

| Tiffany89 a răspuns:

Scoala de artebig grin

| Letmehelpyou a răspuns:

Hey happy

Nu sunt specialist in domeniu, dar consider ca pentru design vestimentar ai nevoie sa ai cunostinte minime macar de croitorie, iar pentru design interior macar putina arhitectura. Altfel nu vad cum ai putea sa fii chiar bun la ce iti doresti sa faci.