| anonim5anonim a întrebat:

Imi place matematica, fizica, chimia, mai exact partea reala. Acum sunt in clasa a-XII-a la un liceu cu profil real si nu stiu ce facultate as putea face, care sa fie si de viitor. Sugestii? Multumesc.

11 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie numa ca sunt a11-a.Ai putea alege medicina, facultate de mate-info, calculatoare, arhitectura, orice iti place tie, tu iti cunosti cel mai bine inclinatiile

| ioana1704 a răspuns:

Poti sa faci ce facultate vrei, chiar si medicina. Nu-ti recomand Chimia deoarece n-ai ce face cu ea, nu mai avem combinate care sa inghita mult personal. Poti alege informatica, automatizari si calculatoare.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Eu in locul tau as da la Drept sau Medicina, Medicina Veterinara, Design, Arhitect sau mai ales la Afaceri. Sper ca ti-am fost de folos si vei trece cu bine si peste aceasta clasa si vei merge la facultatea pe care ti-o doresti.Sarbatori Fericite si Succes happy

| LittleDreamer a răspuns:

Drept? Nu cred ca dreptul este pentru cei realisti, deoarece acolo se invata pe de rost, nu logic(legile). Mai repede informatica.
Parerea mea.
Succes!

| cinnamon a răspuns:

Medicina? big grin

| alessyca a răspuns:

Doar daca ai rabdare, te sfatuiesc sa alegi medicina. dupa 6 ani de facultate, iesi medic rezident pe un salariu mizerabil la noi, putin mai bun in strainatate, iar dupa trebuie` sa mai inveti ani buni sa iesi medic primar, chestii de genu`

| esk9 a răspuns:

Politehinca inginer proiectant

| Jessica a răspuns:

Pai ai putea face facultatea de drept.

| Alistair a răspuns:

@ alessyca De fapt in strainatate un rezident primeste 3000 de euro. Aia nu mi se pare doar putin mai mult. Iar daca esti medic primar in strainatate poti ajunge pana la 10000 de euro. Plus daca esti legist si la noi in tara ai salar de vreo 100 si ceva de milioane.

| fynu7zu a răspuns:

Prostitutiebig grin

| anonim5anonim explică:

Am uitat sa specific. nu-mi place engleza, franceza sau oricare alta limba straina.