| dn17b a întrebat:

Sunt clasa a 11-a la un liceu teoretic, profil mate-info. Bineinteles ca ma gandesc si eu la viitor, la ce facultate ar trebui sa merg. Problema e ca nu-mi plac deloc fizica, biologia si chimia. Dar dintre toate, la fizica am notele mai mari si ma descurc putin mai bine. Deci bac-ul il dau la fizica. Eu, intr-a 9-a am vrut sa dau la uman pentru ca am fost olimpic la romana (sunt creativ) si sunt foarte bun la engleza, retin usor ani si evenimente...dar mi se parea ca am mai multe oportunitati la real.
Deci, acum, ca stiu si matematica, dar am si niste abilitati de umanist, ce facultate mi s-ar potrivi cel mai bine?

2 răspunsuri:
| Miree a răspuns:

Te sfatuiesc sa dai la IT dar merge si jurnalism.

| Ivanovicius a răspuns:

Nu prea stiu unde esti, dar in Cluj este Babes-Bolyai, la informatica. Si de la facultate incolo gata cu fizica si chimia si biologia. De atunci mate si info forever! Bafta!