| Heidi_3024 a întrebat:

Ce profil pot urma la liceu? Nu imi plac matematica, fizica, chimia prea mult. dar ma gandesc si la facultate, la meseria de viitor si ma gandesc ca un profil mate-info, stiinte ale naturii e mai bun decat unul de filologie sau stiinte sociale.Si totusi mi-e frica ca nu voi fac fata la un profil real. Voi ce credeti? Ar trebui sa umrez partea umana daca nu prea imi place matematica, chimia si fizica? Dar ce facultate pot urma dupa aceea.sunt mult mai putine meserii de viitor pe care le poti urma cu profilul uman. Ce credeti?

Funda:*

1 răspuns:
| AnaMarya9 a răspuns:

Cel mai bine este sa faci ceva ce iti place!
Daca nu-ti place matematica n-ai cum sa rezisti la mate-info, la facultate nici atat n-o sa-ti placa. Eu zic sa faci ce-ti place pe viitor!