| Elhopper992 a întrebat:

Buna! Îmi poate spune cineva despre liceul militar, adica ce se dă sa intri acolo si cum este programul si alte lucruri de baza.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Programul unui liceu militar este strict, ca-i militarie si trebuei sa fii educat militareste: scularea la ora 6 in fiecare dimineata si careul cu gimnastica in curte.
Exceptie fac zilele cand sunteti sculati inopinant la 4 sau la 5 dimineata, pentru a vi se va testa reactia si rapiditatea cu care raspundeti la comanda primita.
Culcarea la 10 seara si trezirea dimineata devreme, sunt obligatorii pentru toti elevii.
Dormitoarele sunt comune, cu cate 6-10 paturi sau chiar mai multe. Baile de asemenea comune, prevazute cu sali de chiuvete si sali de dusuri, doar wc-urile fiind singurele cu cabine.
Din camin nu se poate iesii in timpul saptamanii deloc, iar in weekend numai cu permisie semnata si aprobata de la superiorul tau.