| anonim_4396 a întrebat:

Îmi poate spune cineva și mie ce înseamnă și ce criterii are meseria de psihoterapeut? Ce studii sunt necesare?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"ce criterii are meseria de psihoterapeut? Ce studii sunt necesare?"

step by step: intră intâi la liceu, fă-l și pe parcurs te dumirești ce o să vrei: prof/ă de română sau spiho... sau...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Facultatea de psihologie. Facultatea de medicină, rezidențiat în psihiatrie.
https://www.medicalnewstoday.com/......les/156433

| UnGalago a răspuns:

Bună, Kitty! Sunt multe de zis. Dacă te interesează cu adevărat, există mărețul Google. Poți scrie: ce înseamnă psihoterapeut, ce este un psihoterapeut, ce face un psihoterapeut, cum ajungi psihoterapeut... Vei primi un număr mare de rezultate. Alege site-uri de încredere și apoi apucă-te de citit.
Nu cred că este nimeni dispus să facă aici un articol de blog. Apoi, toate răspunsurile vor fi scurte, iar scurtăturile nu te ajută să devii mai bun/bună.
Nu îți scriu cu răutate... Spor la citit!