| Sabretooth a întrebat:

Ce informații îmi puteți da despre meseria de bibliotecar?
Salariu, studii necesare etc, etc

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Din cate tin eu minte, bibliotecara noastra avea studi medii (liceu si BAC luat) si salariu cat al administratorului, adica salariu minim pe economie, la care s-au adaugat peste ani, vechimea.
Nu-i munca grea si nici de dificultate mare, ca doar trebuie sa inregistrezi niste carti si a le pui apoi in ordine alfabetica, pe raft.
Evident ca jobul cere si spalatul pe jos si curatenia in sala de lectura, daca esti singurul bibiliotecar.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Să fii bibliotecar îți trebuie terminată facultatea de litere

| supadeceapa a răspuns (pentru Adry05):

Sunt și cursuri pentru asta thinking

| Adry05 a răspuns (pentru supadeceapa):

La fel cum există și pentru IT și alte domenii de genul probabil laughing n-am înțeles niciodată de ce ai avea nevoie de o facultate pentru domeniul ăsta, but here we are

| ywar a răspuns:

Daca erai bibliotecara iti spuneam eu cum sa te blochezi printre rafturi. Am vazut eu niste d-alea de nu se poate.