| jackie37 a întrebat:

Buna,imi puteti face o lista cu joburi care necesita munca la calculator? minim 10

11 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Cam orice job necesita munca la calculator. Daca tu nu esti in stare sa faci lista asta singur(a), atunci poate ca e cazul sa te duci la o scoala pentru cei cu nevoi speciale.

| jackie37 explică (pentru GabiDumitrescu):

Daca tu erai in stare sa o faci enumerai macar cateva, dar tu ai ales sa faci pe desteptu'

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru jackie37):

Sint in stare, dar nu iti fac tie temele.

| mentholinks a răspuns:

Secretar, programator, tester, web designer, functionar public, administrator de retea si altele.

| dragosbogdan001 a răspuns:

In secolul 21 majoritatea joburilor necesita munca la calculatorl, fie ca esti programator, profesor, doctor sau orice altceva. Exceptia fac parte gunoierii si culegatorii de capsuni din Spania laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Operator introducere, validare si prelucrare date
Receptionist ( nu stiu daca la toate dar -vorbesti face to face cu clientul apoi treci niste date pe pc, etc )
Web designer
Programator (C, C++, Java, Javascript - pentru web design )
Cam astea le stiu.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

De cand se foloseste Javascript la webdesign?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

In HTML5 se foloseste.
Web Development, greseala mea.

| Ionut621 a răspuns:

Depinde. De domeniu, dar in fine :
1. Secretar/a.
2. Programator.
3. Inginer software.
4. Reparator calcultoare.
5. Videochat.
6. Designer.
7. Gamer(de a testa jocuri, si de ce nu sa faci Youtube/Stream, dar in Romania nu se plateste asa bine).
8. Notar.
9. Contabil.
10. Developer.

Bafta!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ionut621):

Poate ne zici si care e diferenta intre programator, developer, si inginer software.

| Ionut621 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Deci practic si teoretic nu e nici o diferenta laughing Am zis asa sa fie 10 laughing