| Nimeni20192018 a întrebat:

Spuneti-mi niste joburi de birou care nu necesita Bac.

15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Personal de curatenie, carator de mobila, paznic sau portar, curier, lingusitor la sefi /la partid, etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Greu greu fara bac.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Tamplar. Te specializezi pe facut birouri.

| FaraNume1245 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Păcat că lucrezi din picioare.

| Bizon95 a răspuns:

Viorica Dancila... daca are bac-ul a copiat in draci big grin

| Dalmore a răspuns (pentru Bizon95):

Are doctorat tâmpita

| Bizon95 a răspuns (pentru Dalmore):

Habarnaveam big grin
dar mi se pare fake cat cuprinde (adica facut de altii)
MUUUULT PREA PROASTA VACA, ca sa fie pe bune

| Dalmore a răspuns:

Asta ar fi una dintre glume?

| Yurisa a răspuns:

La call center

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati dintre respondentii la aceasta intrebare este antreprenor sau a fost si a avut angajati in Romania este intrebarea mea.

Iar raspunsul este urmatorul, in secolul 21, in Romania a cam trecut chestia cu "ti se cer diplome ca fara ele nu se poate", era odata, dar timpurile au trecut, la fel este mentalitatea antreprenorilor si in UK ca tot e pe placul unora sa fie laudata strainatatea.

bine inteles ma refer la meseriile la care nu este o obligatie LEGALA sa ai patalama, contabil, medic, psiholog, bla bla.

si acum sa te lamuresc cu un raspuns pragmatic, daca esti capabil, inteligent, prinzi informatiile referitoare la post, inveti repede, iti dai interesul si ai initiativa, cel mai important este sa fii capabil sa gasesti solutii, esti mina de aur pentru un antreprenor si daca ai 4 clase, tine minte si lucreaza la aceste calitati.

| Raducons a răspuns:

Nu exista asemenea job, fara bac lucrezi operator sau paznic, ia ti gandul de la birou, poate cu pile ceva altfel nicio sansa

| acerr a răspuns:

Femeie de servici, la banca, diferite birouri

| Clytia a răspuns:

La ascuțit creioane. laughing

| M1989 a răspuns:

Pe santier?

| Unindividn0rmal a răspuns:

Fara bac pui osul la treaba, daca pe creier l-ai lasat la odhina 12 ani.