| random1620 a întrebat:

Idei de joburi care nu necesita facultate?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Instalator.
un instalator bun si serios face bani de rupe.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

IT. Nici Bill Gates nu are facultate.

| lpavel a răspuns:

Sofer, domeniul constructiilor, zugrav, vopsitor, domeniul auto etc

| LPCTSTR a răspuns:

Gunoier, vanzator, stivuitor, antreprenor, barman, ospatar, etc.

| Zuzu1991 a răspuns:

Politician (iti faci facultate falsa), IT, etc.

| Werrich a răspuns:

OnlyFans, RedTube.

| NotNamed a răspuns:

Programator. Limbajele de programare si framework-urile le poti invata de pe internet. Pe angajator il interesează skill. urile tale, nu studiile neaparat.

| Mirel4412 a răspuns:

Antreprenor

| Robertandrei4858 a răspuns:

Magazioner, lucrator comercial, loc de munca in logistica si gestiune, operator pc la o multinationala, casier, barman, pizzer. acestea sunt cat de cat platite si munca nu iti rupe spatele.

| movulina a răspuns:

Infirmier, te poti face si asistent medical doar cu o postliceala