| mydarkestdays a întrebat:

imi puteti spune si mie ce materii contin profilele: romana si stiintele naturii? va rooog mult!

3 răspunsuri:
| Joanne a răspuns:

Orar Profil biologie-chimie, clasa a 9a:

Luni:
Matematica
Fizica
Engleza
Lb. Romana
Logica
Dirigentie

Marti:
Informatica
Fizica
Lb. Romana
Geografie
Biologie
Sport

Miercuri:
Matematica
Fizica
Chimie
TIC
Lb. Romana
Desen/Muzica

Joi:
Chimie
Chimie(optional)
Matematica
Istorie
Franceza
Religie

Vineri:
Matematica
Franceza
Lb. Romana
Engleza
TIC
Biologie

Materiile de baza la acest profil sunt Matematica(4 ore pe saptamana), fizica(3 ore pe saptamana), chimia(2 ore pe saptamana) si biologia(2 ore pe saptamana). Teza obligatoriu la romana si matematica si la alegere 2 dintre chimie biologie si fizica.

La profil filologie materiile de baza sunt limba romana, franceza, engleza, istoria, geografia si latina.

| Eyleen a răspuns:

Pai la stiintele naturii materiile de baza sunt biologia si chimia si se mai face si matematica si fizica.Iar la "romana" nu stiu la ce te-ai referit ca nu exista asemenea profil; daca iti place mult romana poti merge la filologie, acolo materiile de baza sunt romana si istoria. Sper ca te-am ajutat! :*

| beea22 a răspuns:

Da, deci romana lb materna si stinntele naturii, chimie etc cam atat stiu...