| AlexutzaG a întrebat:

Ce parere aveti de CN Calistrat Hogas din Piatra Neamt? cum sunt profesorii? Iar la stiintele naturii ce materii se fac? orice imi puteti spune...nu stiu ce liceu sa aleg si m-am hotarat sa ma duc la Hogas-stiintele naturii...detalii

2 răspunsuri:
| Itstimetosayhello a răspuns:

La stiintele naturii faci 3 ore chimie(la mate-info sunt 2...depinde,ca pot fi 3 de bio si 2 de chimie, depinde de liceu. Daca sunt 3 de chimie, vei face 2 de bio), 4 de mate(la fel ca la mate-info, doar ca din clasa a 11-a vei face 3), 1 de info(la mate-info sunt 2, sau 4, depinde, daca e intensiv info sunt 4),scapi de latina daca mergi la stiintele naturii,la fel si la mate-infohappy, doar daca mergi la uman faci latina.Dai teza la:romana, mate si iti mai alegi 2 materii dintre:fizica, chimie, biologie.In rest faci 1 de logica, 1 de istorie, 1 de geogra, si o ora la 2 saptamani de muzica si desen,alterneaza, intr-o saptamana e muzica, in alta e desen happy

| AlexutzaG explică (pentru Itstimetosayhello):

Iti multumesc frumos pentru raspuns!happy