| Ukka96 a întrebat:

Imi puteti spune va rog care sunt avantajele si dezavantajele in cazul in care fac facltatea de medicina dentara.

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Daca vei face meseria cu pasiune si inteligenta nu vei avea niciun dezavantaj.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dezavantajul e ca facultatea nu iti foloseste la nimic pana nu trec cativa ani si scapam de criza iar avantajul e ca castigi bani multi.

| Dana211 a răspuns:

Pai dupa ce termini facultatea ca avantaj ar fi faptul ca e o meserie relativ usoara din care se castiga foarte bine. Dezavantaje ar fi faptul ca pentru inceput trebuie sa ai un medic pe langa care sa lucrezi si faptul ca pentru a-ti deschide un cabinet al tau iti trebuie foarte multi bani ( asta in cazul in care nu gasesti sa lucrezi la un cabinet gata deschis sau daca vrei tu sa ai cabinetul tau ca sa castigi mai mult). Alt dezavantaj sa zic din timpul facultatii ar fi ca e destul de lunga ( 6 ani) si e o facultate grea. Dar daca iti doresti cu adevarat si te pasioneaza nimic nu e imposibil

| rigo23 a răspuns:

Buna! Dezavantaje nu cred ca sunt multe doar daca ai de gand sa ramai in Romania sa practici meseria asta. Bine si ca ai multe de invatat. Dar e o meserie banoasa si pentru uni interesanta. Parerea mea.