| siminafive5 a întrebat:

imi puteti zice din ce pot da bac-ul daca sunt la profil mate-info?

Răspuns Câştigător
| FiddleStick a răspuns:

Scris la matematica M1, limba si literatura romana si o materie de profil ( in speta informatica ). Oral vei da competente digitale, lingvistice ( limba romana si o limba de circulatie internationala ). Dupa care, facultativ, poti redacta si sustine un atestat pe domeniul tau.

2 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Mate, romana, informatica, Oral vei da competente digitale, lingvistice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Fiind la matematica-informatica, profil ce l-am avut si eu. Obligatoriu vei sustine examenul la matematica M1, la limba romana. Si ai o materie la alegere intre : informatica, fizica, chimie si biologie. Eu am sustinut la chimie(anorganica), deoarece organica mi s-a parut mai grea. Adevarul este ca m-am hotarat in martie ca vreau sa dau la chimie, si am luat nota foarte mare, aproximativ 9, deci este usor. Important este sa inveti si sa ai incredere in tine. Gandeste pozitiv. Acum sunt in anul I la facultate, am promovat BAC-ul din prima... Un sfat daca imi permiti, obictul care il vei alege pentru. BAC, axeaza-te pe acea materie si sustine si teza la acel obiec, asa te vei verifica. Gandeste-te bine la alegerea pe care o faci, alege obiectul la care te descurci cel mai bine. Daca vrei vrei unele sfaturi sau mai ai alte nelamuriri, te pot ajut sau pur si simplu vrei sa vorbeste despre obiectele de BAC, te pot ajuta. SUCCES!