| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
În ce constă admiterea la Facultatea de Inginerie Medicală din București?
Este pe bază de dosar?

9 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Uită-te pe site-ul lor.Bafta!

| alindumitru083 a răspuns (pentru Floreenofficial):

M-am uitat și nu am găsit!
De aceea am întrebat aici!

| Floreenofficial a răspuns (pentru alindumitru083):

Sau poți suna la secretariat!

| alindumitru083 a răspuns (pentru Floreenofficial):

Mi-ar fi plăcut să vorbesc cu cineva care a fost sau este la aceasta facultate sau stie pe cineva de acolo.
Să aflu si părerea unui student.

| melimili a răspuns (pentru alindumitru083):

Cum nu ai gasit?
"În anul 2023, admiterea în UPB se face printr-un concurs bazat pe 3 probe (P1, P2 și P3). "
Citeste tu mai departe: https://upb.ro/admitere/admitere-licenta/

| alindumitru083 a răspuns (pentru melimili):

Eu am găsit pe alt site.
Dacă ai găsit poți să mă lămurești, că nu înțeleg prea bine.
Deci la Inginerie Medicală este pe bază de dosar.
Dar nu inteleg, alea 3 probe, ca unele sunt scrise altele doar cu dosar.

| melimili a răspuns (pentru alindumitru083):

Adica alea trei probe sunt examene.
Daca nu intelegi acolo, suna la secretariat.

| alindumitru083 a răspuns (pentru melimili):

Din ce am citit este pe bază de dosar la unele facultați de pe acel site.
Voiam sa discut cu cineva care stie, nu sa îmi trântească un site.
Am mai zis ca vreau sa vorbesc cu un student sau cu cineva care poate cunoaste mai multe despre aceasta facultate...

| melimili a răspuns (pentru alindumitru083):

Ai zis tu multe. Pana atunci (vreau cu un student) ai zis ca nu ai gasit nimic pe site.
Fa bine si suna la facultate. Te vor lamuri ei.