| Link01234 a întrebat:

Bună! În viitor aș vrea să devin frontend web developer. Știu ce implica aceasta meserie și ce înseamnă, dar nu știu ce facultate ar trebui sa urmez. Știu ca pot face doar niște cursuri, dar nu știu în ce măsură ma va afecta acest lucru pe plan profesional.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mate info

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca e asa de complicat sa iti dai seama ca facultatea de informatica.

| sierra1 a răspuns:

"aș vrea să devin frontend web developer...nu știu ce facultate ar trebui sa urmez"

pe bune? căutăm pe gugăl impreună?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Limbi străine, evident.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai nevoie de nicio facultate și de niciun curs. Ai nevoie de un portofoliu și atât. Să înveți și WordPress; sunt o mulțime de angajatori care caută frontenderi care să știe să lucreze cu WP.

| troleibuz a răspuns:

Informatica...