| Kassandra2 a întrebat:

Intru in clasa a12-a si nu sunt sigura la ce facultate sa dau. Exista la UMF Iasi o specializare de balneokinetofizioterapie si recuperare medicala, cu durata de 3 ani, in cadrul facultatii de Bioinginerie, iar acum am dat peste o alta specializare de recuperare, medicina fizica si balneologie, care din catea am inteles din ceea ce am citit pe site ar fi o specializare de medicina. Intrebarea mea e urmatoarea: care e diferenta dintre cele doua, as putea iesi medic la ambele specializarii? Va multumesc!

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu e nicio diferența între cele doua, doar denumirile.
Și de la astea nu iesi medic, iesi specialist sau tehnician in acele lucruri, posibil și inginer, nu știu exact care e denumirea.