| Riry a întrebat:

Buna la ce facultate as putea merge dupa ce termin liceul de filologie? As vrea mai multe variante si daca se poate cu ce medie se poate intra? Mulumesc dau fundita.

4 răspunsuri:
| microsedd a răspuns:

Pai poti sa mergi la orice facultate doreste muschiuletul tau, toata treaba este sa iti doresti destul de mult. Cunosc persoane care au terminat filologie si acum sunt la medicina dar de obicei mai usor si mai normal este sa mergi pe facultatile cu profil uman ca de exemplu litere, limbi, drept, teatru, arte, fotografie, regie, coregrafie, si cu siguranta mai sunt si altele. Bafta in alegera facultatii.

| gabri05 a răspuns:

In mod normal, in continuarea liceului de filologie se da la limbi straine, jurnalism, drept, istorie, geografie, turism, comunicare si relatii publice etc.

| Stefaniaaa a răspuns:

Nu stiu dar te intreb eu ceva.cum a fost la filologie? Te rog trimite-mi un mesaj ca si eu vreau sa dau tot la filologie. Multumesc:*happy

| ZcUmPikJiDuLsHe a răspuns:

Depinde ce vrei sa te faci.eu vreau sa fiu profa de engleza asa ca voi face facultatea de litere iashi