| ioanabobolot a întrebat:

La ce facultate as putea sa dau in București cu o medie de 6-7? As opta pentru un profil fără mate. La ce trebuie sa dau licența la ex pe care mi le dați Dvs?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La facultate mai conteaza media? Ca si cum nu poti sa faci orice meserie vrei in viata, ca te mai afecteaza notele de la scoala?

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! De curand s-au afisat rezultatele de la admitere. Uita-te si tu la fiecare facultate care te intereseaza. Pe site-urile lor gasesti toate informatiile. Eu spre exemplu cred ca ai putea avea sanse la Facultatea de Geografie, UB. Au fost si anul acest note mai micute la admitere dar din pacate, in sesiunea a doua mai poti aplica pentru admitere si cred ca doar la locuri cu taxa dar depinde si de cati se vor retrage acum. La ce dai licenta? Licenta ti-o alegi singur. Ori o tema din lista propusa de un profesor pe care il alegi tu, ori te gandesti tu la ceva.

| GabiDumitrescu a răspuns:

De ce vrei sa te chinui in facultate cu o medie de 6-7 cand ai putea face un curs/postliceala de electrician, bucatar, ospatar, ceva care sa te ajute sa intri in piata munii instant si care are potential sa iti ofere un venit foarte decent.