| anonim_4396 a întrebat:

eu sunt clasa a10a la profil mate-info.va rog sa imi dati idei ce fel de facultate as putea urma. ce va doriti si voi sau ce ati urmat deja? multumesc

Răspuns Câştigător
| blackwidow a răspuns:

Eu am fost in liceu la profil mate-info, insa sincer sa fiu, nimic din aceasta ramura nu m-a atras. Acum sunt la medicina, care nu are nicio legatura cu materiile studiate in liceu, poate doar cu chimia(a avut prin anul intai foarte putin). Liceul nu cred ca trebuie sa aiba mare legatura cu facultatea; cea din urma te formeaza pentru viitor, nu liceul. Acesta poate doar ajuta un pic in anii post-liceali, asa ca cel mai bine gandeste-te doar la ce anume ti-ai dori sa faci pe viitor si daca ai posibilitatea fugi din tara si fa facultatea in alta parte. Numai bine si bafta multa

3 răspunsuri:
| xxdd a răspuns:

Pentru ce tine de acest profil - Matematica, Informatica, Automatica, Arhitectura, Politehnica, Electrotehnica, Mecanica, Calculatoare, Electronica, Cibernetica, Electromecanica...

| Dyanita a răspuns:

Finante Banci

| Iamal a răspuns:

Electrotehnica