| bogdan_3411 a întrebat:

Buna,luna aceasta fac 17 ani si ma gandesc sa ma las de scoala adica vreau sa mai fac clasa asta (clasa a10 a ) si imi doresc sa imi gasesc ceva de lucru, sa incep sa lucru de vara asta cam unde as putea lucra avand in vedere ca nu am 18 ani

8 răspunsuri:
| tsunami11 a răspuns:

Poti gasi de lucru insa nu cred ca va fi bine platit daca doresti ceva mai greu iti poti incerca norocu in constructii.Insa cel mai bine ar fi sa termini 12 clase si sa ai un lucru stabil.

| traxter a răspuns:

Uite din cauza la astia ca tine ajungem o tara...
Ma rog : Poti sa te faci muncitor de santier, sau chelner sau barman in cel mai bun caz happy
Sa nu ai pretentii prea mari la salariu si la viitorwinking

| bogdan_3411 explică (pentru traxter):

Daca ai fi in locul meu nu ai mai zice asa ca din cauza mea nu stiu ce iti ajunge tie tara dar nu ma intere numai vara urmatoare ce o sa lucrez, dupa o sa merg in Germania unde am un unchie ce ia 2000 de euro pe luna si o sa merg akl cu elwinking

| traxter a răspuns (pentru bogdan_3411):

Aha aha, deci o sa traiesti pe spinarea altuia nu?
Buna gandire mai ai.

| bogdan_3411 explică (pentru traxter):

Nu ma, o sa lucrez si eu

| Mariiuta a răspuns (pentru traxter):

Pentru chelner si barman trebuie sa ai totusi 12 clase nu cum zici tu cu 10 clase la prasit frate!

| traxter a răspuns (pentru bogdan_3411):

Si ce o sa faci? Ca nu te angajeaza nimeni la un servici bun cu 10 clase...
Eu te-as sfatui sa faci 12 clase...

| stoica1 a răspuns:

Nu prea gaseside lucru fara 12 clase. Ti-as recomanda sa faci cel putin cele 12 clase pe urma sa-ti gasesti de lucru