| Antisocial a întrebat:

Buna,
M-am apucat de "vlogging" si as avea nevoie de o parere. Am postat un video recent, cine imi da cele mai bune 2-3 sfaturi in legatura cu asta dupa ce vede video-ul primeste FUNDA.
https://www.youtube.com/watch?v=KxuKSiEuP80 - asta este videoclipul.
As aprecia foarte mult niste sfaturi in legatura cu, calitatea si cu obtinerea urmaritorilor si a mai multor vizionari.
Multumesc frumos.

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Si eu voi deschide in curand vlogg-ul meu, dar deja m-am echipat cu aparatura necesara (lumini, trepied, drona 4k, camera foto 4k), asa iti recomand sa o faci si tu (nu iti permiti din tot macar iti poti lua un trepied si lumini de studio ori un telefon care sa filmeze si 4k macar daca de o camera foto nu ai). O calitate buna a filmarii si lumina de asemenea. Cat filmat pe orizontala, nu verticala. Daca nu vrei sa apara altceva in plan, iti alegi o suprafata plana luminoasa ca sa-ti expui ceea ce doresti.
Daca ti-ai deschis un vlogg pentru romani, vorbesti in romana, nu in engleza si apoi restul videoclipurilor sunt in romana. Vei debusola cei care te vor viziona. Hotaraste-te in ce limba le comunici.
Incearca sa fi original cand filmezi si nu sa ii copiezi pe altii, trebuie sa ai o oarecare imaginatie cand te apuci de vlogging. Creativitatea si calitatea iti aduc multe vizionalizari si abonati, nu cantitatea!
Succes!

| Daniel31 a răspuns:

Pana acum, ceea ce ai postat tu nu se poate numi vlogging. Ar trebuii sa ai videoclipuri mai lungi si sa fie interesante. Doar asa, dupa parerea mea, poti obtine mai multi abonati. Pentru imbunatatirea calitatii e clar ca trebuie sa schimbi camera cu care filmezi, sau sa iti iei un program pentru randat.