| Copila2016 a întrebat:

Deoarece toti imi spun sa ma las de Vlog, ca nu ma pricep, ca editez prost, am incercat sa fiu cat mai creativa.
Recent, am postat un Vlog pe YouTube VR180 cu o calitate 2K; mi-am fortat procesorul de 1. 60Ghz prin freeze-uri si crash-uri imense ca sa postez videoclipul si ca rezultat nu am primit niciun comentariu la videoclip, dar am vizionari ciudat de multe...

Uitati-va putin, orice sfat/parere ma ajuta enorm... :(

Dau fundita! ^-^

https://www.youtube.com/watch?v=vN3NDoMYfrE

Răspuns Câştigător
| IonutR1 a răspuns:

Fara suparare, dar lumea deja s-a cam saturat de vlog-uri, adica daca vor sa se uite la unul se duc la Youtuberi cu peste 1 mil abonati. Poate e ceva nou pe Youtube, dar nu prea se uita lumea la asa ceva, adica daca vrei sa vezi ceva de genul asta, te uiti la ceva 360. Totodata calitatea video-audio nu e cea mai buna, dar eu iti recomand altceva. NU incerca acum sa iei cine stie ce microfon si camera pentru ca nu va fi mare diferenta la comentarii/vizualizari/like-uri deoarece acum ca sa poti sa devii popular, adica sa incepi sa strangi ceva abonati trebuie sa faci ceva care sa atraga lumea. Iti dau un exemplu, canalul La povesti cu Jimmy, prin umorul sau a reusit sa stranga in mai putin de 1 an peste 500.000 abonati. Cam asta e, nu prea ai ce sa faci, imi pare rau! Dar daca tu tot vei vrea sa faci asa ceva si iti place, tu continua, chiar daca unii o sa te injure, nu te opreste cu nimic happy Bafta!