| Marrythenight a întrebat:

Ma intereseaza pe viitor, o facultate de medicina. Stit vreun forum unde as putea vorbi cu un student de pe acolo? e adevart ca chiar nu ai timp de nimic, decat sa stai toata ziua cu nasu'n carti? stiu ca se face practica pe cadavre. Eu cred ca as fi in stare sa asist, dar aici e problema. Daca vrei, doar asisti, sau esti obligat sa si diseci?

Răspuns Câştigător
| Maioru a răspuns:

Medicina este cea mai grea si daca nu ai chemare o faci degeaba. Fetita mea a terminat medicina si a invatat de a rupt 6 ani.Nu toti fac practica pe cadavre, fiecare are o specializare, doar nu pune stomatologul sau psihiatru sa faca asa ceva.Depinde de specializare.Trebuie multa carte, multa, ori daca nu pre iti place alege altceva

1 răspuns:
| ElenaSA a răspuns:

Nu am fost studenta la Medicina, dar am avut prietene care au facut aceasta facultate. Nu este ceva imposibil sa-i faci fata, dar este mult de invatat si perioada de studii este mare-6 ani fata de 3 la alte facultati.