| anonim_4396 a întrebat:

ma numesc Ady sunt baiat si am 13 ani. As vrea sa stiu daca as putea lucra la un magazin pentru ca vreau sa imi strang bani de laptop. sau daca aveti voi alte idei scrieti'le aici. thx

Răspuns Câştigător
| RappaDanny a răspuns:

Incearca aici, ai reprezentat o solutie cum sa faci bani pe internet fara ca macar sa investesti ceva. http://castiga-bani.co.cc/

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti lucra in mod legal. Conform Codului muncii varsta legala de angajare este de 16 ani.Te poti angaja si de la 15 ani dar numai cu acordul parintilor. Angajarea minorilor cu nerespectarea conditiei de varsta constituie infractiune pentru angajator. Numai bine!

| lunarwolf a răspuns:

Si eu vreau sa fac bani, dar pentru un Nikon. happy [ dar eu am 14. ]
Ma gandeam la cev gen o croitorie, sa fac maruntisuri...sau poti sa imparti pliante. Cica daca imparti 200 de pliante iti dau vreo 200 de lei. Sau ceva gen.
De asemenea,ai putea sa inveti sa faci friendship bracelets. Stii,bratarile alea din ata. Sunt la mare cautare si super simplu de facut. Poti sa le vinzi prin scoala. Ca sa inveti, ai pe youtube o gramada de tutoriale, cu tone de modele.
Baftaa! happy

| Moov a răspuns:

Si eu am 13 ani, si stiu ce poti face.Firmele de telefoane [cosmote,Vodafone,etc] angajeaza copii, munca cu jumatate de norma, le dau cca. 2-3 milioane pe luna sa imparta pliante in fata magazinului,asa era vara trecuta, chiar la un Vodafone jos era o fata care facea asta, zic si eu dupa parerea mea. Fundita? Vreau sa fac mai multe ca vine ziua mea laughing.

| jem24 a răspuns:

Practic nu te ia nimeni. Acum nu te mai iau nici la 16 ani, dar la 13.
Insa depinde poate ai noroc si te primeste!
Bafta!