| anonim_4396 a întrebat:

am 12 ani si as vrea sa imi strang bani sa imi iau un laptop doar al meu. el costa 1.480,00 lei noi.problema mea este e ca nu stiu cum sa imi strang banii.stiu ca o sa imi spuneti sa strang banii de la ziua mea si alte sarbatori.eu as vrea sa imi dati idei ce as putea face ca sa strang banii mai repede.si as vrea sa nu imi spuneti ca nu imi trebuie laptop si chestii de genu.

Răspuns Câştigător
| DewLoWoofy a răspuns:

Poy poti sa le faci masaj parintilor tai smug De ex... 2 lei 5 min :]]] dar sa nu exagerezi cu pretsul ca altfel parintii nu o sa accepte sa iti dea bani, stiu din proprie exp :]]. Poti sa plimbi cainii vecinilor thinking Poti sa iti deschizi cu prietenele un stand in care sa vinzi limonada big grin Sau orice gasesti de vanzare:]]. Si desigur, sa strangi bani de la sarbatori. big grin Sper ca ti; am fost de ajutor... si eu sunt in aceeasi situatie, vreau sa imi cumpar telefon si nu am bani :p sh mai vreau placa de par, haine, cosmetice chatterbox si nu am decat vreo 200 lei :[[

| elenutza123 a răspuns (pentru DewLoWoofy):

Am incercat partea aceea cu masajul laughing Si chiar am primit banii laughing

7 răspunsuri:
| DewLoWoofy a răspuns:

Buna idee :* cu cat o dai? :]]

| Izza_4461 a răspuns:

Eu cred ca daca parintii tai o sa te vada ca iti doresti cu adevarat asta si ca preferi sa-ti pui banii de suc la pusculita, intr-o luna doua o sa-ti cumpere ei! big grin

| gedderth23 a răspuns:

Am citit mesajul denyth si ideea cu limonada nu e rea.dar nu stiu daca e legal si este imediat toamna si nu se mai cumpara limonada si m-am gandit daca sa vand ciocolata calda dar nu-s tiu daca e o idee buna.imi puteti spune daca e o idee buna?

| TheOktavian097 a răspuns:

Job de varawinking
imparti pliante sau te angajezi la o terasa...un bar

| Lizze11 a răspuns:

Ceri parintilor de un suc o ciocolata. stiu eu. parintilor sau bunicilor happy daca te intelegi bine cu ei... si asa incet incet strangi. altfel e cam greu sa strangi la varsta ta. daca aveai 18 cautai ceva de lucru happy

| elenutza123 a răspuns:

Sunt in aceeasi faza ca tine. Imi trebuie banii de telefon. Si am o solutie. Vindeti lucrurile vechi. Sau fale manichiura, pedichiura matusilor tale..prietenele tale. verisoarele tale. Adica am incercat si mi-a mers