| aty91 a întrebat:

Mai am un an de liceu si apoi as vrea sa merg la facultatea de drept din Bucuresti. Ce parere aveti despre aceasta facultate? se intra usor?(stiu ca se da admitere). As dori niste informatii concrete caci am citit de pe site'ul facultatii dar nu era foarte clar. Multumesc.

1 răspuns:
| StropiDeDor a răspuns:

Eu am dat admiterea la drept in vara asta. pot sa zic ca a fost destul de greasad. desi m-am pregatit tot anul, nu a fost suficient.am facut 54 de pcte si s-a intrat de la 55 in sus.acum astept sa vad cati s-au mai retras, in speranta ca voi urca si voi prinde un loc.
ce sa zic... facultatea e foarte buna, iti ofera foarte multe oportunitati supa terminarea ei, insa este in aceeasi masura de grea. dar daca iti place si chiar iti doresti asta, eu te sfatuiesc sa incerci.
trebuie sa incepi pregatirea cat de repede poti. daca ai incepe acum in toamna ar fi foarte bine pentru tine.economia e mai rezonabila, insa gramatica ridica adevarate probleme!
multa bafta!