| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Sunt eleva in clasa 12-a si ma tot gandesc ce facultate sa urmez.Ma tot gandesc sa merg in Bucuresti la Ase, si anume Facultatea de finante, asigurari, banci si burse de valori. As vrea sa stiu ce parere aveti despre aceasta facultate si in special de universitate.Si as dori mai multe detalii legate despre aceasta.

4 răspunsuri:
| V3ra a răspuns:

Buna,este o facultate buna si face parte dintre cele mai tari facultati din Ase si anume:cibernetica(CSIE), contabilitatea si informatica de gestiune(CIG) si finantele(FABB), bafta multa!

| V3ra a răspuns:

Mai multe detalii aflii de pe site-ul ase-ului:www.ase.ro

| aneth a răspuns:

Un sfat de la mine, gandeste-te la o meserie care sa iti placa intr-adevar si sa gastigi ceva bani, nu vrei ca dupa 10 ani de munca sa urasti acea meserie! Dupa alege facultatea

| Sorrynel a răspuns:

Eu zic sa te duci la medicina, o sa ai sigur o slujba buna, si daca nu prea ai invatat la scoala, ai putea sa te duci la niste meditatii la chimie si anatomie (din cate stiu eu) sunt vreo 50lei pe meditatie (trebuie sa te duci doar odata pe saptamana). Bafta si sa intri la cea mai buna facultate!