| Andreea132003 a întrebat:

Buna, mai am un an pana sa intru la liceu și nu am în gând nici un job pentru când o să mă fac mare, îmi puteți da idei de niște joburi frumoase de unde pot câștiga multi bani,când eram mai mica voiam sa ma fac actriță, dar am auzit ca nu se câștigă bine,oricum,tot pe partea asta vreau sa fac ceva,pe arte,muzica, dans, etc, ceva care sa ma binedispuna

6 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Graphic Designer, Front-End Developer (e usor de invatat ce ai nevoie pentru asta si daca esti buna si in design, e un plus ), daca vezi ca te pricepi si inveti si partea de back-end e si mai bine. Practic faci site-uri si design-ul lor, cred ca e cel mai aproape de ce vrei tu, e cam cea mai usoara ramura din IT si se castiga si bine, pe langa asta poti lucra de acasa.

| PumpkinDoll a răspuns:

Pai fa-o daca iti place, dar daca vrei si bani multi nu prea ai cum daca nu cunosti pe cineva in domeniu

| alex241 a răspuns:

Profesor de informatica, Medic Veterinar, Dentist

| TPULion a răspuns:

Te gandesti prea devreme, cel mai important este acum pe ce liceu sa te focusezi, du-te la un liceu de arte si muzica daca iti place domeniul asta, un liceu cu un profil special are un rol important in viata unui om.

| nicky10 a răspuns:

La muzica chiar se câștigă bine, dacă ești talentata și muncești mult

| Malldova2 a răspuns:

Poti sa mergi la o universitate ceva legat bussines si sa intreprinzi o scoala de dans actorie etc.Și poti si preda daca vrei castigi dar te si bine dispui