| Gεσяgιαηαα a întrebat:

Buna!
Sunt clasa a 7-a si deja ma gandesc la ce liceu as vrea sa intru.
As vrea sa ma axez pe limbi straine [ engleza], romana, arta.
Visul meu este sa ajung actrita. Chiar imi place, am luat locul 1 si 2 la concursuri de dans si teatru. Si nu stiu ce liceu sa aleg. Ma gandeam la M.Viteazul dar sunt numai copii de bani gata sau la Liceul de arte. Ce ma sfatuiti? Sunt din Ploiesti.

3 răspunsuri:
| DiamantulAuriu a răspuns:

Liceu de arta sau filologie

| elenasofia a răspuns:

Eu zic ca la filo...si eu sunt in situatia asta numai ca intre : mate info si filo

| Infinity3199 a răspuns:

Te poti duce la un liceu de arta ca sa faci lectii de actorie, dar daca vrei sa te axezi pe limbi straine poti merge la filologie. Funda? blushing