| Deny5082yy a întrebat:

Buna! Merită să fac facultatea de medicină dentară + rezidențiat chiar dacă nu o să am propriul meu cabinet?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu? Poti profesa la alte cabinete.
Tu să termini facultatea, că nu este una ușoară.

| Deny5082yy explică (pentru darrio2007):

Păi mulți zic ca exista cam 1% șanse ca cineva să te angajeze ca medic stomatolog.și ca este mult mai ok să ai propriul tau cabinet. De asta am întrebat

| darrio2007 a răspuns (pentru Deny5082yy):

Posibil sa fie așa cum spui dar ca sa ai cabinetul tau, ai nevoie de investitii in aparatura, instrumentar etc. Care nu sunt ieftine + spatiul respectiv. Si actele necesare. Crezi ca te descurci, ca nou absolvent? Financiar, mă refer.

| Deny5082yy explică (pentru darrio2007):

Nu cred.

| Simpatic a răspuns:

Da, nu toti medicii stomatologi au propriul cabinet

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineînțeles că merită. E o meserie bine plătită și sunt suficiente cabinete care angajeaza

| carevaescu a răspuns:

Da. Poti colabora cu alte cabinete. Vei avea o sursa buna de venit si fara bătăi de cap

| randomuser009 a răspuns:

E mai bine platit un dentist ca un medic in medie, ce crezi, merita? Afara e la fel, mai bine platit decat medicul.