| edding02 a întrebat:

Nu am intrat la facultatea de medicina.Vreau sa mai dau si la anul. Insa nu stiu ce sa fac un an.Sa stau acasa si sa invat sau sa ma inscriu la o facultate privata de medicina? Poate a mai fost cineva in situatia mea...

6 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Nu am fost în situaţia ta fiindcă abia am trecut în clasa a-XII-a. Îţi sugerez să stai acasă şi să înveţi. E mai bine aşa decât să cheltui bani la o facultate privată. Practic îţi omori creierul un aproape degeaba. Faci cum doreşti tu.

Pa-pa.

| mixxjim a răspuns:

Ori ca dai cu zarul, ori ca ne-ntrebi pe noi cam tot acolo ajungi, cate capete atatea pareri laughing De fapt tu stii cel mai bine, asta depinde ce gen de persoana esti. Daca esti genul muncitor, constiincios, ambitios, care poate trage greu fara sa fie impins din spate de ceva sau cineva stai acasa si invata. Altfel o sa te delasi, iti gasesti de lucru si amani invatatul si uiti si ce stiai de fapt. Daca nu esti genul asta, mai delasator, si-ti permiti financiar, mergi si fa anul la privat, oricum in anul I se face anatomia si-ti poate fi de folos la admitere, ar fi un fel de meditatii numai ca ceva mai scumpe happy Vezi si care-i treaba cu disectiile si cine stie, poate chiar o fi posibil sa-ti echivalezi vreun examen la anul cu cele luate la privat, macar limba straina sau ceva de genul asta happy Oricum, poti merge si doar un semestru la privat, daca nu-ti place sau ti se pare pierdere de vreme si de bani te poti opri. Sau la anul esti deja anul II la privat in loc sa ai un an "pierdut"... Orice ai alege, mult succes!

| Disharmony a răspuns:

Dacă vrei să mai încerci şi anul viitor, atunci stai acasă şi învaţă cum trebuie.

| Smileygirl23 a răspuns:

Nici eu nu sunt in situatia ta, dar un an la facultate privata nu te ajuta, daca vrei sa iti incerci norocul si la anul. Mai bine stai acasa, iti dai silinta, inveti, incerci sa intelegi materia si pe urma iti incerci din nou, noroculhappy

| ahmet6 a răspuns:

Eu am vrut sa dau la medicina la Galati la Dunarea de Jos, dar sincer am inv 2 ani de zile in continu,pentru examene,am inv textele grile, si pana la urma am sp ca mai bine ma duc la post-liceal, erau prea multi ani, si taxa fiind mare, mi-am sp ca mai bine stau 3 ani si plec in afara ori in Turcia la taica miu,ori in Elvetia,Germania,pentru ca tot in cadru medical am ramas,eu te sfatuies sa inv pentru la anul,ca nu am auzit de facultatea de medicina la plata,poate la taxa,dar asta daca cazi de la stat la taxa,sau ai luat nota mica la admitere sa apuci loc la taxa, asa ca mai inv pana la anul, si poate ai sansa, sa incepi o facultate care sa nu iti placa sau ceva de gen, nu te sfatuiesc.

| guustter54 a răspuns:

Ai intrat pana la urma?