| nonameforever a întrebat:

Am intrat la medicina la Arad! Sa raman la facultate aici sau sa stau un an acasa ca sa mai incerc inca odata la Bucuresti? Dati-mi un sfat va rog, sunt ingrozita de ce aud despre facultatea asta! Dau funda si mii de multumiri!

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Daca ai intrat, poti incerca sa vezi cum e, macar un semestru.Cred ca dupa anul 1 te poti trasfera la Bucuresti, cu ceva diferente, cu acordul facultatii din Bucuresti, intreaba la Secretariat, e pacat sa pierzi un an...

| nonameforever explică (pentru Mihaela1964):

Cred ca nu am incotro, faza este ca eu am m-ai facut un an la facultatea de fizioterarie in cadrul medicinii si tarziu m0am hotarat sa incerc la medicina, unde am picat ca nu am invatat suficient. Acum sunt hotarata ca asta vreau sa urmez, dar imi e ciuda ca nu am intrat unde am vrut...si imi e teama sa nu fac o alegere proasta in a mai pierde un an....si nu imi place deloc Aradul, dar nu mor eu 6 ani..sau?!?!

| Mihaela1964 a răspuns (pentru nonameforever):

Categoric.Multumesc pentru apreciere.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E clar ca in Bucuresti ai mult mai multe sanse la orice, de la burse afara, la profesori mai buni, la practica mai de calitate.