| Tudurean_Alex_1996 a întrebat:

Buna,
Pentru a deveni sofer pe tir ai nevoie de limbi straine neaparat sau te poti descurca doar cu engleza sau nici chiar?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este bine sa cunsoti mai multe limbi starine, dar este totodata suficienta engleza, pentru ca-i limba universala, vorbita peste tot in lume.

| gabicoo a răspuns:

Văd că nici româna nu o stăpânești prea bine!

| oglindasultanului a răspuns:

Depinde de serviciu, ei te trimit in anumite tari.

Răspuns utilizator avertizat
| Robert2526 a răspuns:

Evident ca te poti descurca cu engleza, doar nu crezi ca soferii de tir stiu cate 15-20 de limbi?laughing

| FredericChopin a răspuns:

Salut nu iti trebuie NICIO LIMBA decat 8/12 CLASE

| sdaads a răspuns:

Îți trebuie facultate.
.

Depinde în ce tara vrei sa fii șofer.

| AlinaElisabeta2 a răspuns:

Din câte stiu eu nu ai nevoie de limbi străine, doar de experiență în șofat