| MimiTheBlackCat a întrebat:

Pentru a lucra pe poziția de HR la o firma ce calificări trebuie sa am? Am terminat facultatea de informatică dar as vrea sa îmi schimb domeniul. As putea face un master anume sa niste cursuri? Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Docmiau a răspuns:

Există master în comunicare şi relații publice, resurse umane. Se apropie mult de postul tău.

3 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Poti face doar curs de HR. Totusi, curiozitatea mea e de ce ar prefera cineva HR cand are abilitatea de a lucra in IT?

| MimiTheBlackCat explică (pentru zăGhost):

Am lucrat o perioada in IT si vreau sa renunt la acest domeniu pentru ca nu ma pasioneaza.

| zăGhost a răspuns (pentru MimiTheBlackCat):

Admirabil.