| Randricks a întrebat:

Bună, recent am trecut de examenul de rezidențiat pe țară și urmează repartizarea. Nu prea găsesc informații despre Targu Mureș, cum se face acolo rezidențiatul, la care specialități se face cel mai bine treabă acolo, etc. Este cineva cunoscut cu situația de acolo? Specialitățile ce mă interesează: gastro, cardio și gineco. Mulțumesc la toți anticipat pentru răspunsuri.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Repartizarea se face de către o comisie. Situația de acolo este aceeași din toată țara.