| AndreePapush a întrebat:

Buna seara
Am o intrebare la voi.
Uite am 15 ani si anul asta sunt clasa 9
Dupa ce termin gimnaziul,vreau sa plec sa invat o profesie foarte cautata si bine platita.
Vreau sa fac un colegiu pe baza psihologiei, dar toti sunt impotriva.
Vreau sa le fac si pe placul parintilor mei.
Stie cineva care este cea mai convenabila profesie?
Stiti sa am mereu de lucru!
Mercy mult
Pupici...

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Specialitatea informatica sau cea de calculatoare de la colegiul de informatica din Chisinau :http://cich.md/

2 răspunsuri:
| Tina88 a răspuns:

Psihologia are multe ramuri, desi toti isi imagineaza ca dupa ce termini psihologia stai intr-un scaun si consiliezi oamenii. Alege o facultate care iti place si tie dar care este si la cautare.

| Angie12 a răspuns:

Nu stiu, mai, ce sa-ți zic, dar cariera ți-o vei face in viata, nu pe TPU. Stiu ca răspunsul meu nu este pe placul așteptărilor tale, dar mna, e doar un sfat.^^