| Brilliantik a întrebat:

termin clasa a 9 -a anul acesta. Invat la un gimnaziu.Mai departe as vrea sa urmez un colegiu. Stau la dubii ce profesie sa-mi aleg. Vreau sa stiu cu ce se ocupa un

,, manager"? Ce obiecte stau la baza acestei profesii, adica care sunt principalele obiecte pe care o sa le invat? Care e salariul unui manager pe luna? vreau informatii despre aceasta profesie? Pun FUNDA pentru cel mai bun raspuns, pentru restul voturi

Răspuns Câştigător
| persseuss a răspuns:

Dificila meserie.

un manager se ocupa cu dirijarea celorlalti angajati si difera meseria de la o intreprindere la alta.

trebuie sa ai urm calitati: sociabil,sa stii sa vb si sa asculti oamenii,bun organizator,intuitiv,ambitios etc etc

salariu este destul de bun dar depinde de tine cat de mare poate sa fie.

ca obiecte de studiu:

contabilitate, analiza matematica, economie(micro si macro)
management public, serviciilor, erc
marketing.mai vrei detalii? lasa mi un mesaj

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand vei face economie ca asta e la baza la urma urmei.

nu exista un salariu fix, totul conteaza de cat de bun esti, ce experienta ai si unde lucrezi. Oricum meseria de manager nu o faci asa din prima, trebuie sa incepi de jos.