| marcela290 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor. M-am inscris la subofiteri MAPN si am inteles ca pe langa probele fizice si psihologic mai se dau unel teste din lb. romana, engleza si ceva legislatie. ma poate ajuta cineva? cam ce ar trebui sa invat?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uita-te pe site-ul oficial al scolii de subofiteri, la Admiterea 2018 si afli totul despre admitere, inclusiv materiile si ce se cere la fiecare.

| marcela290 explică (pentru Ioandelasal):

Eu nu am gasit nimic. imi spune ce probe se dau imi da subiectele de anii trecuti dar nu precizeaza ce sa aprofundez

| MariaAlesia a răspuns:

Trebuie sa înveți materie de clasele 5-8

| marcela290 explică (pentru MariaAlesia):

Si ce legislatie trebuie sa invat?