| Daniel235 a întrebat:

Deci sunt clasa a 8-a, sunt baiat, si deja am depus dosarul si am si luat probele fizice si examenul psihologic. Faza e ca o sa mai dau pe 25 mai niste teste grila la romana si matematica, cam foarte grele. Si imi e o lene sa invat... si nu prea am note stralucite, la simulari am luat la mate 6-7 si la romana 6... ce pot face sa nu mai am aceea lene sa invat? S-au niste trucuri sa invat mai repede ceva, eu vreau sa dau la liceul de la Craiova si o sa fie o super concurenta anul asta. ajutor!

1 răspuns:
| Ara997 a răspuns:

Adica te duci spre o cariera militara, inteleg.
pai mobilizeaza te singurel. gandeste-te ce bine o sa fie cand o sa te vezi admis ( sau ce naspa o sa fie daca nu.), ce o sa spuna colegii tai. familia etc. fa un fel de film si incearca sa anticipezi, pe rand ambele variante : admis/respins. cum va fi in ambele situatzii.