| Xenoverse a întrebat:

Am si eu o intrebare cei de la Dedeman angajeaza si oamenii cu handicap?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| Jager a răspuns:

Nu angajeaza.
La unele departamente iti cer si bac, cv complex, la salariu de 16 mil

| Dumbi a răspuns (pentru Jager):

Ce fac aia de la dedeman de iti trebuie BAC?! laughing Fac teste pentru viitorii oameni de stiinta de la NASA?
Nu iti trebuie nici un BAC, sau nu ai fost niciodata intr-un dedeman… aia de la dedeman aseaza cutii, se plimba cu lize, ajuta oamenii, la descarcat(cu stivuitorul, aici da trebuie atestat si BAC) dar sunt unele lucruri cu carca. Nu trebuie cine stie ce diplome, mai aveai putin si ziceai ca ii trebuie master.

Daca vrei la biroul de informatii, etc. atunci da iti trebuie. Suna la ei sau du-te acolo sa intrebi unde au nevoie, o sa discutati mult mai bine fata in fata. Un om cu handicap, stiu ca era cu grade, daca ai unul mare nu o sa ai asa multe locuri de munca, doar la negru.

| Jager a răspuns (pentru Dumbi):

Pai omule eu m-am referit doar la oamenii care aseaza chestii? In 2017 in APROAPE toate meseriile platite slab/bine platite iti trebuie calificari/diplome/bac.
Am o cunostinta care lucreaza si i am vazut CV-ul. si cerintele celor de la Dedeman. Suna-i, DACA e asa greu de crezut.

| Dumbi a răspuns (pentru Jager):

… Eu am pe cineva cunoscut care lucreaza acolo si nu are BAC-ul luat.…

| Jager a răspuns (pentru Dumbi):

No bine si ca ce lucreaza? daca e pe motostivuitor din ala apai cred si eu.

| Dumbi a răspuns (pentru Jager):

Consultant vanzari. Nu te mai da cocos ca stiu mult mai bine…

| Jager a răspuns (pentru Dumbi):

Ok stai cu parerile tale