| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare voi termina clasa a 12 a Profilul Economic. Spre ce facultati ma pot orienta ca pe viitor sa gasesc un job foarte rapid si bine platit. Dar nu gen: contabil sau ceva asemanator. Facultati bune unde sa ma pot duce si dupa ce termin sa ma ajute pe viitor foarte bine. Facultati de preferabil in tara. Nu sa aiba legatura neaparat cu acest profil. Aș dorii sa fie usoara dar dupa ce o termin sa pot gasii si serviciu usor si bine platit. Sunt foarte derutat si doresc cateva sugestii. Stima

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Facultatea nu iti gaseste serviciu, indeferent pe care o faci. Iar ca sa fie bine platit trebuie doar sa fii bun in ceea ce faci si sa ai vointa.

Exista doar facultati care iti deschi mai multe portite...un examplu ar fi informatica