| Cristianauto a întrebat:

Buna seara care sunt orasele care au facultati de medicina si farmacie si care sunt taxele anuale in functie de orase pentru locurile cu taxa!

Răspuns Câştigător
| RazvanFlorea1993 a răspuns:

București - Universitatea de Medicină și Farmacie „Carol Davila"
Constanța - Universitatea „Ovidius" din Constanța, Facultatea de Farmacie, Facultatea de Medicină Generală, Facultatea de Medicină Dentară
Iași - Universitatea de Medicină și Farmacie „Gr. T. Popa"
Galați - Universitatea „Dunărea de Jos" Facultatea de Medicină și Farmacie
Craiova - Universitatea de Medicină și Farmacie din Craiova
Târgu Mureș - Universitatea de Medicină și Farmacie Târgu Mureș
Sibiu - Universitatea „Lucian Blaga" din Sibiu Facultatea de Medicină
Arad - Universitatea De Vest „Vasile Goldiș" din Arad Facultatea de Medicină, Farmacie și Medicină Dentară
Cluj-Napoca - Universitatea de Medicină și Farmacie „Iuliu Hațieganu" din Cluj-Napoca
Timișoara - Universitatea de Medicină și Farmacie „Victor Babeș" din Timișoara
Taxele sunt cam așa: 6.000 lei la medicină generală, cam tot atât la medicină dentară, iar la farmacie până în 5.000.
Așa sunt la noi la Ovidius.

1 răspuns:
| xAlessia a răspuns:

Buna, cateva dintre orase pe care le stiu eu sunt : Timisoara, Arad, Cluj-Napoca, Oradea, Sibiu. (taxa pe an este intre 60-100 mil pe an)! ps:In Arad e 60 mil iar in Orasele mai mari ajunge pana la 100)