| Geoogeo a întrebat:

As vrea si eu sa stiu cam care ar fi taxele ( daca pici la taxa) facultatilor (drept,medicina,agronomie, toate daca s-ar putea). Am cautat pe net, dar nu am gasit nimic concludent.Tot ma lovesc de niste tabele unde sunt trei categorii la fiecare facultate in parte :licenta; doctorat; master,si nu imi dau seama cum si unde ar trebui sa gasesc taxele anuale ale facultatilor. Stiu, adica asa cred, ca difera in fiecare oras, eu sunt din Craiova.

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Tu, daca ai de gand sa te inscrii la o facultate de curand, ai treaba doar cu rubrica licentei. Masteratul si Doctoratul sunt 2 optiuni de continuare a studiilor, dupa termina, in ordine cronologica.

Uite, la medicina iti pot zice eu ca, in Iasi, taxa anuala este de 6000 lei. La drept e 2800 de lei.

Alte detalii de genul poti gasi pe linkul asta: http://www.money.ro/......1601.html. Taxele depind, in mare, de preferintele universitatilor.

1 răspuns:
| unprietenaproape a răspuns:

La carol davila taxa e de 9.000 lei pe an (medicina)