| BiraSorina a întrebat:

Bună seara! Ce face un hidrolog? Lucrează la calculator!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Il reparălaughing Cauta pe google deunde sa stim noi ce face, s-au schimbat multe din anii 80 pana azi, tehnologia a avansat asa ca totul e digital mai renunță si ei la angajati care costă bani, vin robotii care fac munca gratis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fiu al naibii, ca aici trebuie sa va indesam informații pe gat precum mâncarea la puii de pasăre

https://carriere.ro/hidrolog

| Pocait01 a răspuns:

Da, dar face și măsurători pe teren.
Tu ca hidrolog transmiți datele către un inginer proiectant pentru a proiecta. Date referitoare la apa în urma ploii, din râuri, lacuri ș.a.